HAKKIMIZDA

Sultan Halı 1989 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünyanın dört bir yanına halı, kilim ve nakış üretimi, onarımı ve ihracatı yapmaktadır. Sultan Halı, el yapımı halı ve Kilimlerde aktif olarak çalışmakta ve bölgedeki yerel ekonomiye ekstra değer katmaya devam etmektedir.


Ülkede aynı alanda bulunan çoğu şirket, yerel ekonomileri ciddi biçimde etkileyen farklı ülkelerden Halı ithal etsede, bu anlamda Sultan Halı olarak çok duyarlı olacağız ve tavrımızı aktif tutacağız.


Bölgenin en eski firmalarından Sultan Halı, Türk El Yapımı Halı sektöründe devam eden çalışmalar ve yeniliklerle yeni tasarımlar hayata geçirmiştir. Bir şirket sloganı ve ilkesi olarak yenilik,Türk El Yapımı Halılar için yeni bir model olarak bizi yeni modellere yönlendirmiştir. Bu yaklaşımla, bazı yeni el yapımı ürünler piyasaya sürülmüş ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.


Yeni ürünler için çabalarımız Türk El Sanatları'nın sergilenmesi ve yorumlanmasıyla devam edecektir.


Tüm bu çabaların sonuçları Kapadokya'yı ziyaret eden konuklara sunulacaktır. Bu güzel sanatın desteklenmesi için Sultan Halı, bu mirasa sürekli katkı sağlamak amacıyla araştırma ve geliştirmeler için çaba sarf etmeye devam edecektir.